Χθες είχαµε στη ∆υτική Ελλάδα 43 νέα κρούσµατα και 45 νοσηλευόµενους µόνον στα νοσοκοµεία της Πάτρας. Ειδικότερα στην κλινική κορονοϊού του ΠΓΝΠ νοσηλεύονταν12 περιστατικά και 9 στη ΜΕΘ εκ των οποίων τα δύο µε µάσκα. Αντίστοιχα στον «Αγιο Ανδρέα» νοσηλεύονταν 18 περιστατικά στην Κλινική κορονοϊού και 6 στη ΜΕΘ από τα οποία τα δύο µε µάσκα.
Μείωση στον αριθμό των ασθενών που νοσηλεύονται με Covid-19 στα νοσοκομεία της Πάτρας
![](https://www.apoixos.com/wp-content/uploads/2020/06/nosokomeiooo-thumb-large-2-thumb-large-thumb-large-870x600.jpg)
(Visited 23 times, 1 visits today)